AcasaBebe-strumfCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Neplacerile din timpul sarcinii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Bebe-strumf
Admin
Admin

Zodiac : Rac Mesaje : 694
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 33

MesajSubiect: Neplacerile din timpul sarcinii   Mier Iun 02, 2010 6:01 pm

Stari de voma?
Greturi?
Problemele sarcinii...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.bebe-strumf.forumulmeu.ro
Paxi
Graviduta
Graviduta

Zodiac : Rac Mesaje : 65
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 38
Localizare : ARAD

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Joi Iun 10, 2010 7:52 pm

Stari de voma,nu am avut niciodata,dar in schimb probleme,Am aflat abia la 5 luni jumate ca sunt insarcinata,mi-a venit ciclul peste sarcina,nu am avut nici un simptom ca sunt insarcinata,la 7 luni am aflat ca ii pelviana,nu se stia cauza,doctorita mi-a recomandat repaus sa pot duce sarcina pana la capat,iar cand am nascut-o avea cordonul ombilical infasurat dupa gat de 5 ori,au scos-o neagra ca incepea sa se zugrume.Asta a fost neplacerile din timpul sarcini
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bebe-strumf
Admin
Admin

Zodiac : Rac Mesaje : 694
Data de inscriere : 21/02/2010
Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Joi Iun 10, 2010 11:08 pm

Uffffff!!!
Ce greu trebuie sa fi fost.....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.bebe-strumf.forumulmeu.ro
elena_florescu
Mami maricel
Mami maricel

Zodiac : Leu Mesaje : 1053
Data de inscriere : 29/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Navodari,Constanta

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Vin Iun 11, 2010 12:15 pm

OOOoffff ... nici eu nu am avut greturi ...nu suportam mirosurile prea puternice ...in schimb a fost bine ...doar ca am facut cezariana pentru ca se dezlipise placenta si in lichidul amniotic a patruns sange ...noroc ca nu i-a afectat si noroc ca am nascut mai devreme cu o saptamana ...nici nu vreau sa ma gandesc la altceva!!!
Sus In jos
bimbilica
Graviduta
Graviduta

Data de inscriere : 11/06/2010

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Vin Iun 11, 2010 3:48 pm

pana la 4 luni si ceva nici apa nu statea in mine..dadeam non stop la booboci,am fost si internata ca eram dehidratata.AM poftit o data cartofi prajiti si mama lor de cartofi nu aveam unul de samanta in casa.Si o data am poftit bere a mers al meu seara la 11 la benzinarie,mi-a luat,am baut o gura si gata.Si a doua zi dupa ce am poftit cartofii praiti a mers si a luat un sac de 25 de kile de cartofi
Sus In jos
lica.irina
Mami scolar
Mami scolar

Data de inscriere : 28/05/2010

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Vin Iun 11, 2010 10:21 pm

mie mia fost rau toata perioada, cei drept a fost mai rau pana a miscat. nu am poftit la nimic. nu suportam nici un miros. nici de mancare, nici de parfum. de arsuri... nu mai vorbesc. ba mai mult am avut hemoragie, amenintare de avort, nu stiam daca mai este viu fatul, daca mai este intreg [pierdusem sange]. am stat internata prin spital, era sa fac si revelionul acolo. nu va mai spun in ce hal ma umflam. nu ma mai puteam incalta cu nimic, picioarele, mainile erau butuci. dar burta nu prea aveam. toata lumea se mira. mi s-a spus de la inceput ca voi avea un copil micut. am avut pelviana si statea numai intre coaste de nici nu puteam respira. mai bine nu-mi mai amintesc. dar sa stiti ca eu mi-am dorit atat de mult un copil si am zis cu gura mea: ''de-ar fi sa am si cea mai grea sarcina din lume, nu m-as supara, numai sa pot face si eu un copil''. si probabil Dumnezeu m-a auzit.
Sus In jos
dodolin
Graviduta
Graviduta

Zodiac : Scorpion Mesaje : 72
Localizare : SPANIA sau PRAHOVA

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Sam Iun 12, 2010 10:12 pm

o sarcina buna zic eu daca am reusit sa iau 30 de kg pig ,am lucrat ca si ospatarita asa ca primele 4 luni lucram 24 de ore cu 48 libere apoi am lucrat 16 ore pe zi o zi da unu nu pana la 7 luni,era foarte obositor atatea ore in picioare si munca multa dar fetele ziceu,,fa miscare sa nasti usor,,dar din pacate nu a fost sa fie asa la ultimul ecograf sa vazut sarcina pelviana iar la sfatul medicului eram programata la cezariana fiind mica in bazin am plecat de la 50 kg si am ajuns la 80 dar bazinul tot mic era,asa ca cezariana ,eram programata la 10 dimineata dar mi sa rupt apa la 11 seara si am stat in sala de travaliu pana la 7 dimineata cand ma-u bagat in operatie de urgenta ,din ,,bunavointa,,unei nemernice de moase am trecut prin atatea ore de chin nevrand sa -l trezeasca pe medicul meu, a certato a doua zi dar era tardiv trecusem deja prin chinuri,greturi ?am avut doar la miros de parfumuri,detergenti,creme..etc,in rest am mancat orice,pofte ?una si aia tare ciudata intr-o noapte pe la 2 ma-m trezit ca vreau sa manac vopsea da da vopsea ei bine ce era de facut ma simteam rau si rau si vroiam vopsea asa ca iata ce idee am iau sticluta cu lac pt unghii si incep sa miros si sa miros parca eram un aurolac Laughing What a Face dupa 3-4 trageri pe nas sa zic asa ma-m linistit cyclops

ma-m lasat de fumat din proprie initiativa din prima zi pt binele bebelui meu si au trecut deja 6 ani de cand NU MAI FUMEZ.
Sus In jos
lica.irina
Mami scolar
Mami scolar

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Dum Iun 13, 2010 6:25 pm

bravo. sa nu le mai iei din nou ca nu sunt bune. daca tot ai reusit, ar fi pacat.
Sus In jos
elena_florescu
Mami maricel
Mami maricel

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Lun Iun 14, 2010 6:56 am

irina a meritat efortul!ai o minunatie de fetita sanatoasa!asta e tot ce conteaza ... cat mi-as fi dorit si eu ca Andrei Alexandru sa fi fost sanatos .... dar nu a fost sa fie!sarcina grea am avut de la inceput pana la sfarsit!ma bucur ca Dumnezeu m-a vazut ca plangeam in fiecare noapte si mi l-a dat pe Darius,un copil perfect din toate punctele de vedere!m-a alinat toata durerea ...el este universul fericirii noastre!il iubesc din tot sufletul si ii multumesc celui de sus ca mi l-a oferit asa cum e el ... sanotos,iubitor,frumos,ascultator,cuminte ....ce mai un copil perfect!
Sus In jos
lica.irina
Mami scolar
Mami scolar

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Lun Iun 14, 2010 1:39 pm

merci mult elena! si eu ma bucur sincer pentru ca ai reusit sa ai un baietel atat de frumos dupa tot ce ai suferit.
Sus In jos
rekaalina
Graviduta
Graviduta

Zodiac : Varsator Mesaje : 56
Data de inscriere : 09/04/2010
Varsta : 36
Localizare : BACAU

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Mar Iun 15, 2010 11:48 am

in primele 4 luni am dat jos 6kg,nu puteam manca nimic(greata si iar greata)
Sus In jos
lica.irina
Mami scolar
Mami scolar

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Mar Iun 15, 2010 1:43 pm

si eu am slabit la inceput, dar apoi am tot pus... pana la 18 kg.
Sus In jos
nania
Mami inepator
Mami  inepator

Zodiac : Capricorn Mesaje : 273
Data de inscriere : 06/05/2010
Varsta : 36
Localizare : bruxelles

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Vin Iun 18, 2010 9:12 am

la prima sarcina cu fetita am avut stari de voma pana pe la vreo 4 luni pana a miscat,la 7 luni am pierdut lichideram la soacra-mea la vicov,eu fiind din braila,am stat 3 zile internata si toti doctorii se luau de mine sa nu mai plec la asa distanta,imi spuneau ca o iubesc mult pe socrela daca am venit tocmai acolo insarcinata in 7 luni.Am iesit pe semnatura mea din spital,.........am nascut la 10 luni, prin cezariana,fetita incepuse sa faca caca la mine in burtica mau tinut o zi in chinuri,apoi mau bagat in cezariana fiinca pierdeam copilul nu i se mai auzeau bataile inimii.Si sa nu credeti ca din vina mea am nascut la 10 luni.....nuuuu...eu am fost la termen la maternitate,dar mau certat si mau trimis acasa,si miau spus sa ma intorc cand o sa mi sa rupa apa....si apa mea nu vroia sa se rupa deloc...pe timpul sarcinii am slabit vreo 5 kg.......Multumim lui DD ca fetita nu a avut complicatii deloc,este sanatoasa.....

Acum cu sarcina asta,.....imi este foarte rau,greturi cat petnru 4 copii ....ameteala,somnolenta cat cuprinde sper sa scap de toate astea cand va misca bebele.......am aproape 7 saptamani...si am luat vreo 3 kg in plus....sper sa trec cu bine peste toata perioada asat si bebita sa fie sanatos....
Sus In jos
angyborcea

Zodiac : Sagetator Mesaje : 42
Varsta : 35
Localizare : Mangalia

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Joi Iun 24, 2010 2:13 pm

in prima perioada n-am avut probleme, in general sarcina a fost una usoara, am luat 22 de kg, n-am varsat decat de vreo 2-3 ori, si asta ca mancam ca haplea. insa din luna a 7a n-am mai mancat lactate, imi dadeau arsuri, si tot de pe atunci am renuntat si la sare, imi ajungea tensiunea la 130-140 cu 90 -- 100. o problema a fost ca ma umflam, mainile mi-au ramas putin umflate, dar picioarele mi s-au desumflat instantaneu, n-am putut sa ma incalt la externare cu papucii cu care m-am internat, ca imi ieseu picioarele din ei, eram ca o gasca
Sus In jos
elena_florescu
Mami maricel
Mami maricel

MesajSubiect: Re: Neplacerile din timpul sarcinii   Joi Aug 12, 2010 12:07 pm

offf bine ca acum suntem bine fetele!!!
Sus In jos